ÚvodO spoločnostiAktualityOchrana detí je vždy na prvom mieste

Ochrana detí je vždy na prvom mieste

1. Júna 2023 | Rubriky: Aktuality

Ochrana detí je vždy až na prvom mieste

Deti sú našou budúcnosťou a bohatstvom. Je prirodzené, že sú hravé, živé a častokrát stačí chvíľka nepozornosti a...V lepšom prípade ide o odreté koleno, v tom horšom, ak dieťa napr. spadne z výšky, alebo je zranené pri dopravnej nehode či pri športe, situácia môže byť zásadne horšia. Ako však deti rastú, majú vlastnú cestu, robia vlastné rozhodnutia, ktoré tak isto môžu smerovať k životným zvrtnutiam, neraz aj s fatálnymi následkami. Či je dieťa malé alebo už adolescentné, úraz alebo vážna choroba dieťaťa sa stávajú „zákrutou“ v živote rodiny. 

Základom dobrej ochrany dieťata je dobre poistený rodič

Základnou premisou však je, že i keď prirodzene chceme ochrániť naše deti, v prvom rade by mal byť dobre poistený rodič, pretože ak živiteľ rodiny stratí príjem v dôsledku úrazu alebo choroby, je situácia v rodine ešte ťažšia.

Na zváženie každého rodiča zostáva:

 • Čo sa týka krytia detí, najčastejšie sa u detí vyskytujú bežné úrazy, avšak vážnejší dopad na fungovanie celej rodiny má diagnostikovanie niektorej z tzv. kritických chorôb alebo úraz, ktorý zanechá tzv. trvalé následky na celý život dieťaťa.
 • Dieťa môže byť hospitalizované, alebo musí podstúpiť nejaký chirurgický zákrok - to sú síce iba doplnkové riziká, ale pri vážnej a dlhšie trvajúcej chorobe dieťaťa môže vyplatená dávka za hospitalizáciu dieťaťa poslúžiť  napr. ako čiastočná kompenzácia výpadku príjmu rodiča alebo poplatku, ak rodič chce byť hospitalizovaný so svojim dieťaťom.
 • Riziko akejkoľvek smrti pri deťoch pripadá do úvahy výhradne okrajovo, a to len ako prípadná náhrada pohrebných nákladov, ak by sa s dieťaťom stalo to najhoršie - inak nemá v detskom krytí opodstatnenie, dieťa nemá záväzky; ( PS: 1.000€ - 2.000€).

 Najčastejšie nastavenie krytia - poistné sumy (PS) u dětí:

 • Denné odškodné (rôzna doba nevyhnutného min. liečenia úrazu) PS: 10€ / deň liečenia.
 • Trvalé následky úrazom s progresívnym plnením (rôzna progresivita na trhu od 400% až do 1000%, pričom progresivita začína od rôzneho % poškodenia) PS: 10.000€ - 20.000€.
 • Kritické choroby (rôzny rozsah presne vymenovaných a zadefinovaných diagnóz, s jednorazovým alebo opakovaným plnením po „skupinách“; rôzna čakacia doba a rôzna tzv. lehota prežitia) PS: 10.000€ - 20.000€.
 • Hospitalizácia (z dôvodu choroba/ úraz; rôzna čakacia doba) PS: 10€.
 • Cena poistenia je rôzna; závisí od viacerých parametrov, poistnej doby, nastavenia PS vybraných rizík, prípadného zohľadnenia športovej činnosti alebo rizikovej aktivity dieťaťa.

Je dobré si pamätať:

 • Deti je vhodné poistiť čím skôr (od 2 týždňov ich veku) - výhodnejšie poistné sadzby.
 • Pri výbere ponuky pre dieťa je dobré rozlišovať, či daná poisťovňa zohľadňuje tzv. rizikovosť dieťa v súvislosti s prípadným výkonom registrovaného športu alebo výkonom extrémnych, bojových či inak definovaných rizikovejších aktivít - vplyv na cenu krytia.
 • Na trhu nájdete ďalšie riziká, napr. od tzv. ošetrovného, cez rôzne balíčky / kombinácie rizík, je však na posúdení každého, či dané pripoistenie je pre zabezpečenie krytia konkrétneho jednotlivca naozaj potrebné.
 • Rozdielom môžu byť okrem rozlične definovaných poistných podmienok aj rôzne benefity, ktoré poisťovne k poisteniu ponúkajú.

 

Chcete sa dozvedieť viac? Profesionáli zo siete INSIA vám radi pomôžu - kontaktujte nás.

KONTAKTUJTE NÁS

 

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn